فارسی - English
 
 
 
صفحه اصلی

پیوند های مرتبط:: بازار چین فرصت بی نظیری برای شرکت های ایرانی است

وزیر صمت تاکید کرد : بازار چین فرصت بی نظیری برای شرکت های ایرانی است

وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران که به منظور شرکت در آیین گشایش دومین نمایشگاه واردات شانگهای و دیدار و گفت و گو با مقامات چین به این کشور سفر کرده است از بازار چین به عنوان بازاری بی نظیر یاد کرد و گفت: شرکت های ایرانی باید بتوانند سهم خود را از این بازار بزرگ واردات چین کسب کنند.

به گزارش شاتا و به نقل از ایرنا، رضا رحمانی روز سه شنبه در حاشیه سفر به شانگهای با اشاره به اینکه نمایشگاه واردات شانگهای دومین نمایشگاه چین در سطح کلان است گفت: از آنجائیکه چین سالانه بالای دو هزار میلیارد دلار واردات دارد برگزاری این نمایشگاه فرصت مهمی برای حضور جدی شرکت های ایرانی است.

وی افزود: متاسفانه سال گذشته نمایندگان ایران در این نمایشگاه حضور نداشتند اما امسال با دعوت وزارت بازرگانی چین حدود ۲۰ شرکت ایرانی حضور دارند و حدود ۵۰ محصول فناورانه هم عرضه خواهد شد.

رحمانی ادامه داد: در حاشیه این نمایشگاه برنامه های متنوعی از جمله افتتاح پاویون ملی ایران با هدف کسب سهم واقعی شرکت های ایرانی در بازار بی نظیر چین برگزار می شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه کالاهای ایرانی در خیلی از حوزه ها قابلیت بسیار بالایی برای صادرات دارند گفت: متاسفانه سهم کالاهای ایرانی از واردات چین حتی اگر با نفت هم حساب کنیم به یک درصد نمی رسید و این رقم بدون نفت چهار دهم درصد است؛ لذا این نمایشگاه، ظرفیت و پتانسیل بی نظیری برای حضور کالاهای ایرانی است.

وی با اشاره به نشست خود با اعضای اتاق بازرگانی شانگهای گفت در این نشست که با حضور فعالان تجاری و اقتصادی ایران و همکاران سفارت ایران در چین و کنسولگری ایران در شانگهای برگزار شد، مسایل و مشکلات سر راه توسعه تجارت میان دو کشور بررسی شد و امیدوارم بتوانیم با همکاری یکدیگر سهم بیشتری از بازار چین را کسب کنیم.

رحمانی گفت: باید این حساسیت را در صادر کنندگان ایرانی ایجاد کنیم که چین بازار بزرگی دارد به طوری که برای شرکت در آیین گشایش این نمایشگاه تعداد زیادی از سران کشورها در حد رییس جمهوری و معاون رییس جمهوری حضور دارند که بیانگر اهمیت این رویداد اقتصادی است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: جهت گیری و راهبرد اساسی دولت جمهوری اسلامی ایران توسعه صادرات غیر نفتی است و به عبارتی، صادرات پیشران اقتصاد ما در کنار نهضت ساخت داخل است و اولویت ما هم در این زمینه، صادارت به کشورهای همسایه و دوست مانند چین است.
تعداد بازدید : 20645
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...
ساعت و تاریخ : 17:30- 1399/3/16
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت تجارت گستران خوارزمی می باشد ©