فارسی - English
 
 
 
صفحه اصلی

پیوند های مرتبط:: تأکید بر توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی ایران با دیگر کشورها با تکیه بر توانمندی‌های داخلی


تأکید بر توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی ایران با دیگر کشورها با تکیه بر توانمندی‌های داخلی

وزیر صنعت، معدن و تجارت پس از شرکت در هجدهمین اجلاس نخست وزیران سازمان همکاری‌های شانگهای در تاشکند ازبکستان، برای شرکت در افتتاحیه نمایشگاه بین المللی واردات چین و انجام چند دیدار و ملاقات کاری مهم به کشور چین سفر کرد.

به گزارش شاتا شانگهای از شهرهای استراتژیک و با اهمیت چین است که بصورت پیوسته در حال بهبود ساختار صنعتی خود است، بطوریکه درآمد شرکت های دولتی در این شهر در سال ۲۰۱۷ به رقم ۳۰۰ میلیارد دلار رسید که یک هشتم کل درآمد این شرکت ها در سطح چین است.

ورود وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان به این شهر و دیدارهای که با سران کشورها ، تجار و بازرگانان داشت به پیشبرد اهداف توسعه تجاری و مراودات اقتصادی و معرفی و شناسایی تواننمدی های کشورمان کمک ویژه ای کرد.

گرچه شانگهای بدلیل موقعیت استثنائی و بندری خود در سالهای گذشته همواره نسبت به سایر مناطق چین از توسعه اقتصادی بیشتری برخوردار و حتی تا قبل از جنگ جهانی دوم با در اختیار داشتن نصف کل تجارت خارجی چین مهمترین مرکز پولی و مالی در قاره آسیا بوده است، لیکن از زمان آغاز توسعه، به سرعت از استانهای جنوبی سبقت گرفت و به عنوان مرکز تجارت چین ایفای نقش کرد بطوریکه در پایان سال ۲۰۱۷ حجم تجارت خارجی این شهر به حدود ۴۹۰ میلیارد دلار بالغ شد که از این رقم ۱۴۵ میلیارد دلار آن مربوط به ارقام تجارت در منطقه آزاد آزمایشی تجاری شانگهای بوده است .

صادرات این کلان شهر ۲۴۰ میلیارد دلار و واردات آن نیز ۲۵۰ میلیارد دلار اعلام شده است و مهمترین شرکای تجاری شانگهای را اتحادیه اروپا، ایالات متحده و ژاپن تشکیل می دهند و در سال ۲۰۱۸ هنگ کنگ، ژاپن و سنگاپور مهم ترین سرمایه گذاران در شانگهای بودند.


.تعداد بازدید : 26932
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...
ساعت و تاریخ : 16:31- 1399/3/16
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت تجارت گستران خوارزمی می باشد ©