فارسی - English
 
 
 
صفحه اصلی

پیوند های مرتبط:: بعد از ۸ سال تعطیلی سرنوشت کارخانه «کاغذ غرب» چه می شود؟

بعد از ۸ سال تعطیلی سرنوشت کارخانه «کاغذ غرب» چه می شود؟

کارخانه کاغذ غرب در سال ۷۳ جواز تأسیس را به‌عنوان واحد تولیدکننده کاغذ گلاسه، خمیرکاغذ و کاغذ چاپ و تحریر کسب کرد و فاز نخست آن در سال ۷۶ به بهره‌برداری رسید اما در سال ۸۱ گرفتار رکود و درنهایت، تعطیلی شد.

قدس آنلاین؛ گروه استان ها: بنا بر گفته مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری کرمانشاه حدود ۳۵ میلیون دلار برای این کارخانه سرمایه‌گذاری شده است که سرمایه‌گذاری عمده آنِ نیز« شستا» و هلدینگ سرمایه‌گذاری وابسته به بانک سپه بوده است .

تعطیلی خط تولید در این واحد تولیدی موجب شده تا این کارخانه به یکی از دستورات دائمی جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان درآمده و در هر جلسه پیرامون چگونگی برداشتن موانع سد راه آن بحث و گفت‌وگو شود.

هرچند که پیش‌ازاین در جلسه ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید، قرار بر این شد تا بانک سپه این واحد را تملک کند و با هماهنگی استانداری کرمانشاه و مشارکت بخش خصوصی استان، به‌صورت یک شهرک صنعتی بخش خصوصی احیا و واحدهای متعددی در آن راه‌اندازی شود اما ظاهراً این جلسات تاکنون نتوانسته باری از روی دوش این واحد راکد بردارد.

تعیین تکلیف کارخانه کاغذ غرب حتی شهریورماه امسال در سفر معاون وزیر کشور به کرمانشاه یک‌بار دیگر در دستور کار قرار گرفت و لذا بابک دین‌پرست در جلسه شورای اقتصاد مقاومتی این استان درباره این کارخانه گفت: ساخت این کارخانه از هشت سال پیش در سطح ۳۰۰ هکتار شروع‌شده که در سال ۷۶ مرحله اول آن به بهره‌برداری رسیده است و لذا به دلیل اهمیت و سرمایه‌گذاری انجام‌شده تا چند ماه آینده از طریق شستا تعیین تکلیف خواهد شد.تعداد بازدید : 30961
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...
ساعت و تاریخ : 06:25- 1398/7/25
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت تجارت گستران خوارزمی می باشد ©