فارسی - English
 
 
 
صفحه اصلی

پیوند های مرتبط:: آغاز کاشت گندم در ۶ میلیون هکتار اراضی ایران

معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی از کاشت بذر گندم در بیش از شش میلیون هکتار از اراضی در سال زراعی جاری در کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا در سمنان، عباس کشاورز اظهار کرد: در سال زراعی جاری دو میلیون و ۳۰۰ هزار هکتار از اراضی زیر کشت گندم آبی و سه میلیون و ۸۵۰ هزار هکتار تحت کشت گندم دیم قرار گرفته و مدیریت تولید در زمینه های مختلف از برنامه و سیایت های اجرایی وزارتخانه است.
وی با تاکید بر رعایت اصول تغذیه ای در تولید محصولات کشاورزی تصریح کرد: توجه به اصول تغذیه ای علاوه بر بهبود تولیدات از نظر کمی و کیفی می تواند تنش ها را کنترل کند و در تامین امنیت و سلامت غذایی نیز تاثیر بسزایی دارد و در این راستا طرح غنی سازی تغذیه ای محصولات کشاورزی با استفاده از پتاس، روی، منگنز و آهن در دستور کار و برنامه های اجرایی وزارتخانه است.
معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: از سوی وزارتخانه و بخش های کنترل و نظارت در استان ها، مصرف مواد شیمیایی و میزان مصرف برای تولید محصولات کشاورزی با دقت تحت نظر و پیگیری است و آحاد مردم از این بابت و سلامت و کیفیت محصولات تولیدی نگران نباشند.
کشاورز یادآوری کرد: میزان مصرف سم و کود در بخش کشاورزی با نظارت مستمر کارشناسان در حال کنترل است و میزان سموم و کود مصرفی براساس توصیه های انجام شده و در حد قابل قبول و نیاز محصولات قرار دارد.


تعداد بازدید : 7732
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...
ساعت و تاریخ : 20:49- 1399/9/5
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت تجارت گستران خوارزمی می باشد ©