مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی برای تولید کاغذ 1400/05/06

مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی برای تولید کاغذ پس از دستور آیت‌الله رئیسی/ سازمان جنگل‌ها زیر بار نمی‌رود

ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان مازندران با ریاست وقت دستگاه قضا مصوباتی برای رفع مشکلات تولید کاغذ در کارخانه مازندران داشته است؛ اما با گذشت چند ماه هنوز از سوی سازمان جنگل‌ها اجرایی نشده است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ کارخانه «چوب و کاغذ مازندران» که بزرگترین کارخانه تولید کاغذ در کشور به شمار می‌رود،‌ با ظرفیت تولید سالانه 175 هزار تن کاغذ تحریر و روزنامه چند سالی است که از رونق افتاده و دچار رکود شده است.

این رکود تا اندازه‌ای است که در سال‌های اخیر بسیاری از تولیدات در انبار مانده و یا دوباره خمیر شده‌اند‌. اما حالا کاغذ داخلی که سال‌ها است رنگ بی‌مهری مصرف‌کنندگان را به خود گرفته است، می‌تواند در وانفسای افزایش قیمت ارز و نبود یارانه‌های حمایتی دولت برای واردات کاغذ خودی نشان دهد و از وضعیت رکود خود را برهاند‌. البته به شرطی که راه تنفس تولید باز شود.

کارخانه چوب و کاغذ مازندران که مهم‌ترین تولیدکننده کاغذ چاپ و تحریر و تنها کارخانه کاغذ روزنامه در کشور به شمار می‌رود،‌ سال گذشته سال پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشت. ابتدا بخشی از سهام آن در آستانه مزایده قرار گرفت که پس از انتقادات فراوان، موضوع منتفی شد. پس از آن مدیریت تازه‌ای برای کارخانه انتخاب شد؛ مدیریتی که تنها هفت ماه دوام داشت و با استعفای مدیرعامل به پایان رسید. پس از آن مدیریت تازه‌ای برای کارخانه منصوب شد. مدیر تازه نیز پیگیری‌هایی برای باز شدن راه نفس تولید تحریر دنبال کرد. در این راستا، بازدید رئیس وقت دستگاه قضا از کارخانه در اسفند ماه گذشته نیز به تسریع این موضوع کمک کرده است.

با دستور حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی که اسفندماه سال 99 از این کارخانه بازدید کرد‌، مدیرکل دادگستری استان مازندران، مدیرکل سازمان بازرسی استان، نماینده استانداری، مدیر منابع طبیعی استان و مدیرعامل کارخانه چوب و کاغذ مازندران، جلسه‌ای با عنوان ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان مازندران تشکیل دادند.تعداد بازدید : 2482